top of page
חיפוש
 • תמונת הסופר/תשי דוד

איזה דבר רק 1% מהאנשים העשירים ביותר מבינים בעוד ששאר האנשים לא?

עודכן: 12 ביוני

מניסיון עבודתי עם אנשים עשירים ביותר, הם נוטים לעשות מספר דברים שאנשים לרוב יודעים, אך מתקשים לעמוד בהם לאורך זמן. זה נובע מנחישות ליישם לקחים שנלמדו בדם של כשלים, מודעות וניסיון חיים. 1. הם יודעים להקיף את עצמם ביועצים הכי מקצועיים שיש בכל תחום והכי הכי חשוב, לשמוע להם.

 2. להקיף את עצמם ביועצים הכי מקצועיים שיש, ולתגמל אותם היטב, מעבר לשכר הטרחה שנקבע. אדם מצליח מצפה לאיכות של עבודה ושירות, בכל ממד, מעל ומעבר למה ששכר הטרחה קונה. עורכי דין ורואי חשבון הגדולים בארץ, הם עושי העסקאות המשמעותיים ביותר, עבור לקיחותיהם. מכירים כל פיסת מידע רלוונטית. חשוב להתייעץ עימם, להקשיב לרמיזות שבאות בניואנסים על עסקים דומים על קשיים שיש למתחרים, להנות מקשרים וחיבורים שיש להם עם בעלי מקצוע אחרים, ולדעת לתגמל אותם נכון. הם יכולים לספק מידע, שותפויות וכלים שמחירם לא יסולא בפז. חשוב לתגמל את כל העובדים בפירמה שפעלו למען הצלחת פרויקט מסוים שנתיים ושלוש ואף יותר. חלק גדול מההצלחה שייך להם.

 3. אנשים עשירים ומצליחים, לא מבזבזים זמן על כישלונות או אי הסכמות. גם לא על מצב רוח רע. לומדים מהר את הסיטואציה, מנתחים, מבטאים את הרגשות שלהם וזזים הלאה מהר מאוד…למי שכן אפשר לעשות איתו עסקים או לבסס הצלחה. ללא היסוס הם יינטשו מהלך עסקי שלא נותן את התמורות הרצויות, לטובת מה או מי שכן. הם וצוותיהם סוקרים ומנתחים מאות אם לא אלפי הצעות עסקיות בשבוע. מתקדמים מהר היכן שנוח ומתאים.

 4. הם עסוקים כל הזמן וללא ליאות להיות בתנועה ועשייה עסקית. זה ערך חשוב, גם אם לפעמים המהלך לא הכי ריווחי, אבל תמיד קשור לליבת העסקים שלהם. התנועה מייצרת הזדמנויות ופותחת אפשרויות והכרויות שלא היה אפשר לצפות מראש.

 5. להביא לעסקים שלהם אנשים מוכשרים יותר מהם. " אותי יש כבר, כעת אביא אנשים טובים יותר" או; "אם אני האיש שמבין בנושא, הכי טוב בחדר, אני חושב שאני נמצא בחדר הלא הנכון".

 6. הם רחוקים מאוד מלהיות ביישניים. הם אינם מהססים להרים טלפונים ולבקש להפעיל קשרים, לגבות טובות, לבקש עזרה או לקבל עצה כשצריך. בבוא היום הם יגמלו בחזרה.

 7. הם מתמידים לאורך שנים בתחומי העניין של העסקים שלהם. יודעים להגיד לא, בלי להתבלבל היכן שאין להם מומחיות ויש רק הזדמנות. זה מתכון לכישלון. למשל, הרצון ליצור מונופול ולשלוט בשוק שאין לך בו מושג עסקי, הוא לרוב אחד מגורמי המפלה של שועי עולם. קניות של עוד חברות מחוץ לתחומי הידע גוררת מפלה, לרוב. התמדה בתחומי עניין מוגדרים צוברת ידע ומומחיות שקשה אפילו להסביר מאין הם יודעים את מה שהם יודעים…ההזדמנויות או "המזל" כפי שנקרא בשפה פופוליסטית, גם מגיעים כאשר אתה במסלול המקצועי שלך, שם היתרונות שלך ברורים ולא זיגזגים מגלומניים מעסק לעסק. פעם בכמה זמן סטטיסטית "המזל" דופק על דלתך, בענק, כי אתה פשוט שם.

 8. היועצים שלהם וכל מי שסביבם הם אנשים עשירים ומצליחים בעצמם. לא פגשתי איש עסקים עשיר מאוד שלקח לו שותף עסקי או יועץ, אדם חסר כל או רק מסודר כלכלית. זה סיפור יפה למגזינים. הפערים עצומים במכפלות שאינן ניתנות לתיאור ואינם ניתנים לגישור. אם המציע להם עסק לא תואם את הפרופיל הרצוי, הם יקנו החוצה את הרעיון או המוצר, וזהו.

 9. כניסה לעסקים חדשים נעשית בזהירות רבה עם אותם יועצים שהזכרתי. הם יקנו חברות מצליחות ולא ינסו הרפתקאות חדשניות אלא אם יש לכך הצדקה כמו אי קיום של טכנולוגיה שהם מאמינים בה. יכולים להיות גם מהלכים פראיים של כניסה לעסקים עם חזון ענק וסיכון עצום. זו לרוב לא הדרך. באפט, גייטס, ג'ובס בזוס, צוקרברג נמצאו בלב העסק שלהם, ממשים את החזון שלהם בעקביות. יש כמובן פרצי הצלחה מסחררים שמשלשים ויותר את הונם העצום בזמן קצר, אבל לא תראו שיגעון עסקי ומגלומני שיכול למוטט את האימפריה.

 10. לסיכום, ההצלחה ובגדול לא יכולה להתקיים בראש של איש אחד. הוא חייב שותפי דרך; עובדים נאמנים, רואי חשבון, עורכי דין משורה הראשונה. אנשי אקדמיה וכל מי שיש לו פיסת מידע שיכולה לקדם עסקים. ואת כולם לדעת לשמוע היטב, לנתח את המידע, לתגמל היטב מעל ומעבר לציפיות, כדי שיעזרו לו כשותפים ולא גוזרי קופונים.

 11. אוסיף עוד סעיף חשוב להצלחה והוא משפחתיות יציבה, חברי אמת ולחיות את חיי העולם והמשפחה כמו שחיית בתחילת האימפריה. זנות, סמים, התהוללויות, הפקרות כספית, בני זוג חמדניים, ילדים לא יציבים, תענוגות וסטיות לאט לאט ממוטטים את האדם החזק ביותר ועמו את האימפריה שהקים.

מעוניינים לשדרג את העסק שלכם לשלב הבא?

קרדיט: Aviva Friedman

Comments


bottom of page